Dzień teatru

Co roku 27 marca obchodzony jest na świecie Międzynarodowy Dzień Teatru.   W naszej szkole to część tradycji, z tej okazji uczniowie klasy 2f pod kierunkiem pań: Anny Warchoł i Ilony Kruszewskiej przygotowali zabawny i metaforyczny spektakl o kosmosie.

Mistrzowskie zmagania z tabliczką mnożenia

16 marca 2019 roku, po raz osiemnasty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim wchodzącej w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. W zawodach wzięli udział uczniowie klas III i IV: Szkoły Podstawowej nr 2 z Nasielska, Szkoły Podstawowej z Popowa Borowego oraz gospodarzy Siódemki z Osiedla Młodych.

Dyskoteka karnawałowa dla klas 4- 6

Tegoroczna dyskoteka karnawałowa odbyła się 21.02.2019 w godzinach popołudniowych. Bawili się dobrze nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Oprócz zabawy tanecznej, był czas na wesołe  konkursy.

Fotorelacja - Bal karnawałowy

W dniu 22.02.2019 r. odbył się bal karnawałowy klas I-III.

Szkolne Walentynki 2019

Samorząd Uczniowski we współpracy z wychowawcami świetlicy zorganizował szkolne walentynki. Oprócz poczty walentynkowej odbył się w świetlicy szkolnej dla młodszych uczniów specjalnie przygotowany  na tą okazję quiz. Liczyła się dobra zabawa oraz  radość uczestników.

Spotkanie z Pawłem Nastulą

W styczniu odwiedził naszą szkołę Paweł Nastula - mistrz olimpijski z Atlanty w 1996, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy, trzynastokrotny mistrz Polski w judo.

Bożonarodzeniowe jasełka szkolne już za nami!

Co jest najważniejsze w czasie świąt? Dlaczego w ogóle obchodzimy święta? Dlaczego Jezus narodził się jako człowiek? Na te i inne pytania młodzi i starsi widzowie mogli otrzymać odpowiedź w czasie tegorocznego przedstawienia jasełkowego

Prestiżowe wyróżnienie dla naszej szkoły Jesteśmy SZKOŁĄ Z MISJĄ

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 7 otrzymała tytuł SZKOŁA Z MISJĄ.

DZIEŃ ŚW. MIKOŁAJA W SP 7

Dnia 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odbył się Dzień Św. Mikołaja. Uczniowie klasy I c przygotowali pod kierunkiem wychowawcy i zaprezentowali społeczności uczniowskiej klas I - III przedstawienie niespodziankę, pt: „Ratujmy święta”.

Zabawa andrzejkowa dla klas 4 – 6

Tak jak co roku Samorząd Uczniowski  przy współpracy Rady Rodziców zorganizował zabawę andrzejkową dla uczniów klas 4 – 6. To niezapomniane wydarzenie miało miejsce 29.11.2019 w godz. 17.00 – 19.00.

Andrzejki w klasach 1-3

Tajemnicze i urocze wiedźmy, za pomocą czarodziejskiego zaklęcia, zabrały dzieci do krainy magii i czarów. Uczestnicy balu poznali imiona swoich wybranków, a  ulubiony kolor i liczba wskazały jakie mają cechy charakteru, kolorowe emblematy wywróżyły zawód wykonywany w przyszłości. Wszyscy  świetnie się bawili,  tańcząc przy znanych i lubianych melodiach. To był naprawdę magiczny czas, który na długo zapadnie w pamięci.

PASOWANIE NA UCZNIA KLAS PIERWSZYCH

12 października 2018 r. odbyło się uroczyste Pasowanie klas pierwszych na ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego. Dzieci pod kierunkiem wychowawców przygotowały bardzo pouczające przedstawienie dotyczące nowo zdobytej wiedzy szkolnej i umiejętności niezbędnych do bycia uczniem.

AKCJA CHARYTATYWNA DLA DAWIDA

W październiku klasa II e i III c przeprowadziły akcję charytatywną na rzecz Dawida.  Dawid to mały bohater. W miesiącu wrześniu jego dom zaczął się palić. Dawid narażając własne życie uratował swoją rodzinę.  Uczniowie naszej szkoły uznali, że  należy pomóc. Dzięki ich zaangażowaniu zebrano kwotę 400 złoty. Oprócz pieniędzy dzieci postanowiły jeszcze wysłać  Dawidowi paczkę z okazji mikołajek i listy.

20 LECIE „GAZETKI KLEKSOMANIAKA”

W miesiącu październiku „Gazetka  Kleksomaniaka” obchodziła swoje 20 lecie. Z tej okazji można było obejrzeć w świetlicy szkolnej wystawę poświęconą historii gazetki.  Uczniowie mogli również wziąć udział w  konkursach literackich i plastycznych.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada świętowaliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Chętne klasy przebrały się za postacie z bajek i rozwiązywały różnego rodzaju zagadki, które przygotowali organizatorzy. W klasach odbywały się zajęcia plastyczne, taneczne, czytano i oglądano swoje ulubione bajki.

40 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża Jana Pawła II.

Święty Jan Paweł II to wielka chluba naszej ojczyzny. Każdego roku obchodzimy Dzień Papieski, podczas którego wspominamy tego Wielkiego Polaka.

Samorząd Uczniowski z wizytą u Pierwszoklasistów.

19 i 22 października przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego - Zuzia wraz z p.Kasią odwiedziły uczniów klas I i życzyły im w imieniu całej społeczności szkolnej sukcesów w nauce oraz samych miłych przygód w szkole.

DZIĘKUJEMY  ZA …, czyli Dzień Nauczyciela w naszej szkole !

15 października 2018 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim  odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi.

Wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego i Rzecznika Praw Ucznia

W  dniu 24.09.2018 odbyły się w naszej szkole wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego i na Rzecznika Praw Ucznia. Tak ważne dla całej społeczności uczniowskiej wydarzenie miało miejsce w dwóch budynkach równolegle: w budynku głównym SP w bibliotece szkolnej głosowali uczniowie klas: III, VI, VII i VIII; zaś w budynku oddziałów gimnazjalnych oddawali swoje głosy uczniowie klas IV i V.

OG - 22 775 32 10