Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

wyświetl galerię w Cooliris

OSTATNI DZIEŃ PATRONA I POŻEGNANIE GIMNAZJUM

    Dnia 24 maja 2019 roku nasze gimnazjum zorganizowało uroczysty Dzień Patrona -  Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego. Cała społeczność szkolna Publicznego Gimnazjum  nr 2 zebrała się, by oddać hołd naszemu patronowi, Ryszardowi Kaczorowskiemu. Jednocześnie z wielkim żalem żegnaliśmy po 20 latach kochane gimnazjum, które na zawsze pozostanie w naszych sercach i w pamięci. Na skutek przeprowadzonej reformy oświatowej, uchwałą Rady Miejskiej z dn. 14.05.19 gimnazjum zostanie wygaszone 31 sierpnia 2019 roku. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście. Nie mogło zabraknąć gości: Burmistrza Miasta Nowy Dwór Mazowiecki – Pana Jacka Kowalskiego, Wiceprzewodniczącego  Rady Miejskiej – Pana Jerzego Plackowskiego, Przewodniczącej Komisji Oświaty – Pani Grażyny Brzozowskiej, Radnych Rady Miejskiej: Pani  Mirosławy Boroń, Pani Monik Gluby – Stasiak, pana Adriana Zaremby, Proboszcza Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła ks. Dziekana dr Krzysztofa Czyżyka, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie przygotowali wzruszającą akademię, podczas której wspominano lata w gimnazjum i dzień nadania imienia szkole. Uroczystość prowadzili absolwenci naszego gimnazjum: tegoroczna maturzystka – Pani Urszula Fajkowska i obecny nauczyciel naszej szkoły – Pan Piotr Wiśniewski. Występ uświetnili także inni absolwenci: Katarzyna Fajfer i Maria Piotrowska. Uczniowie powiedzieli: „Ryszard Kaczorowski  jest dla nas wzorem i wielkim autorytetem. Przez te wszystkie lata staraliśmy się godnie go naśladować i wcielaliśmy w życie wartości i ideały, które przyświecały naszemu patronowi.  Doświadczenia wyniesione z naszego kochanego gimnazjum zabierzemy ze sobą w dorosłe życie. Kończy się wspólna droga, którą razem wędrowaliśmy, życzliwie pomagając innym. Trzeba pożegnać przyjaciół, opuścić przetarty szlak i poszukać nowej drogi. Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód. Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los”.

  Następnie dokonano odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy, ufundowanej przez Radę Rodziców. Widnieją na niej słowa: „W tym budynku, w latach 1999 – 2019, mieściło się Publiczne Gimnazjum nr 2, które od 2011 r. nosiło imię Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.” Są na niej również na niej słowa przesłania dla gimnazjalistów i uczniów Szkoły Podstawowej Nr 7, którzy uczą się i będą uczyć się w murach naszego gimnazjum:

  „Trzeba mocno trzymać się pazurami rodzimej skały, aby nie spaść na dno przepaści. Tylko orły szybują nad graniami i nie lękają się przepaści, wichrów i burz. Musicie mieć w sobie coś z orłów”.

Później był  czas na słodki tort, ciasta, i łzy wzruszeń przy oglądaniu starych kronik i filmów.

Dzień wcześniej uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych wraz z wychowawcami sadzili drzewka pamięci.

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają wielkie podziękowania sponsorom naszej uroczystości:

  • Burmistrzowi Miasta Nowy Dwór Mazowiecki - Panu Jackowi Kowalskiemu
  • Przewodniczącemu Rady Powiatu - Panu Zdzisławowi Szmytkowskiemu
  • Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej -  Panu Jerzemu Plackowskiemu
  • Radnej Rady Miejskiej - Pani Justynie Paszkiewicz
  • Państwu Marioli i Waldemarowi Janczewskim
  • Radzie Rodziców PG2, współorganizatorom przedsięwzięcia.

                                                                                                                            organizatorzy

wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris
wyświetl galerię w Cooliris

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 - 22 775 50 00
OG - 22 775 32 10

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:30
  piątek 8:00-16:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.