wyświetl galerię w Cooliris

WROCŁAW – MIASTO TYSIĄCA KRASNALI

W dniach od 8 do 10 maja  2019 roku klasy III a, III b oraz III d wybrały się razem na wycieczkę do Wrocławia. Opiekunami były wychowawczynie pani Małgorzata Pawełas, pani Małgorzata Mikusek oraz pani Magda Myśliwiec wraz z panią dyrektor Agnieszką Pindel.

Pierwszego dnia zobaczyliśmy  Halę Stulecia, która jest  jednym z największych dzieł architektury XX w. Oryginalna konstrukcja Maxa Berga znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem naszej wycieczki wrocławskie ZOO i   Afrykarium. Nazwa Afrykarium powstała z połączenia słów Afryka i Akwarium. Główną myślą przewodnią jest prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Widzieliśmy tam różne gatunki ryb zamieszkujących morza i oceany. Wszystkie ryby i zwierzęta morskie znajdowały się w olbrzymich akwariach. W całym obiekcie dało się odczuć afrykański klimat.

Drugiego dnia mieliśmy okazję zwiedzić wrocławski rynek. Cudowne miejsce pełne uroczych krasnali. Duże wrażenie wywarł na nas most Tumski, który od kilkunastu lat jest popularnym miejscem spotkań zakochanych. Tradycją stało się wieszanie na nim kłódek (kluczyki do nich wrzucane są do Odry), na znak trwałości uczucia łączącego pary. Następnie zwiedziliśmy najbardziej  reprezentacyjną część gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego -  Aula Leopoldina, czyli unikatowy zabytek świecki późnego baroku. Tego dnia mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze Panoramę Racławicką - niezwykłe dzieło przedstawiające zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku,  stworzone przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Wyjątkowość tego miejsca polega na tym, że obraz zajmuje całą powierzchnię ścian. Przed płótnem leżą przedmioty idealnie dopasowane do obrazu. Stojąc na środku, miało się wrażenie uczestnictwa w tej bitwie.

Ostatniego dnia odwiedziliśmy Hydropolis -  centrum wiedzy o wodzie. To arcyciekawe miejsce,  fenomenalna prezentacja na temat wody, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Hydropolis, łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą . Multimedialna opowieść o życiodajnej wodzie jest  bogata i różnorodna. I mimo ogromu prezentowanych wiadomości, ani przez moment się nie  nudziliśmy !

Wycieczka była niezwykle ciekawa! Już żałujemy, że będąc w III klasie gimnazjum nie pojedziemy nigdzie za rok. Pozostanie nam wspomnień czar J

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10