SPOTKANIE Z NIESAMOWITYM...

28 kwietnia 2019 r. w naszej szkole miało miejsce niezwykłe spotkanie z p. Francisco D’Andrea - historykiem sztuki, kolekcjonerem sztuki, wirtuozem wielu instrumentów, śpiewakiem operowym i malarzem w jednej osobie.  Pan D’Andrea przyjechał na zaroszenie p. Marty Bruzdy do uczniów klas 8-ych szkoły odstawowej oraz 3–ich oddziałów gimnazjalnych z wykładem „Historia teatru greckiego i rzymskiego”.

W spotkaniu wzięło udział ponad 60 uczestników, którzy mieli sposobność zaznajomienia się z historią starożytną teatru i nie tylko oraz obejrzenia eksponatów przywiezionych przez prelegenta. Wykład prowadzony był w języku włoskim, co stanowiło dodatkowy atut tego niecodziennego spotkania. Uczniowie brali czynny udział w wydarzeniu zadając p. D’Andrea liczne pytania. Uczestnicy, zachwyceni spotkaniem i eksponatami, zaprosili p. Francisco D’Andrea na kolejny wykład.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z tego niezwykłego wydarzenia.

Marta Bruzda

Zespół Szkolno-Przedszkolny