wyświetl galerię w Cooliris

SPOTKANIE Z UCZNIAMI Z IZRAELA

Dnia 6 marca 2019 roku o godzinie 9:00 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Św. Jana Pawła II odbyło się spotkanie uczniów szkół nowodworskich z młodzieżą szkolną z Izraela.

Podczas oficjalnej części spotkania uczniowie z Izraela pokazali nam film, który przygotowali jako prezent dla swoich opiekunów z okazji Dnia Nauczyciela. Następnie został wyświetlony również film ukazujący walory turystyczne i przyrodnicze naszego miasta. Na zakończenie uroczystej części spotkania uczennica z jednej ze szkół z Izraela zaśpiewała dla nas piosenkę.

Potem zostaliśmy podzieleni na grupy, aby się lepiej poznać i porozmawiać. Podczas tej części spotkania mogliśmy wykorzystać nasze umiejętności posługiwania się językiem angielskim w praktyce. Później zostaliśmy zaproszeni na słodki poczęstunek, na którym mieliśmy okazję spróbować izraelskich słodyczy.

Na koniec udaliśmy się na Cmentarz Żydowski znajdujący się w Nowym Dworze, gdzie uczniowie obu narodowości upamiętnili Żydów mieszkających niegdyś na terenie naszego miasta.

Ida Sulkowska III b

wyświetl galerię w Cooliris