wyświetl galerię w Cooliris

WYCIECZKA DO SĄDU OKRĘGOWEGO W WARSZAWIE

Sąd, sala rozpraw, wokanda, strony postępowania ….. określenia niby znajome - ale móc zobrazować sobie te pojęcia – to była dla nas niezła gratka. 23 listopada 2018 r. klasa III d razem z Paniami Magdą Myśliwiec i Małgorzatą Grabowską udała się na wycieczkę do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Na wejściu przywitał nas ogromny gmach sądu, który zrobił na nas duże wrażenie. Następnie Pani sędzia Joanna Radzyńska-Głowacka, która była naszym opiekunem, krótko opowiedziała nam historię samego budynku – po czym przystąpiliśmy do gry terenowej. Jej celem było wykonanie szeregu zadań. Musieliśmy odnaleźć określone druki sądowe, spisać z wokandy konkretne informacje oraz znaleźć posąg Temidy. Oczywiście wszystkim nam udało się to wyśmienicie.

Następnym etapem naszej przygody był udział w symulacji rozprawy sądowej – i wtedy pojęcia sędzia, prokurator, świadek, oskarżony itp. nabrały już zupełnie innego znaczenia. Wszyscy wczuliśmy się w swoje role i mogliśmy doświadczyć jak przebiega rozprawa. Wszystko działo się oczywiście z przymrużeniem oka - jednak adrenalina na sali rozpraw dawała nam o sobie znać. Na zakończenie każdy z nas otrzymał podręcznik „Przychodzi uczeń do prawnika”.

Kto wie, może ta wizyta będzie dla któregoś z nas cenną  wskazówką na dalszą drogę zawodową…

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10