wyświetl galerię w Cooliris

WIZYTA W MUZEUM POLIN

Dnia 12 grudnia klasa 3A miała przyjemność odwiedzenia bardzo unowocześnionego muzeum Polin w Warszawie. Mieliśmy okazję bliżej poznać kulturę, która mocno wpłynęła i ukształtowała nasze dzisiejsze zwyczaje. Pani przewodnik niezwykle zachęcająco przybliżyła nam jak kultura mojżeszowa rozwijała się w naszym kraju przez tysiące lat aż do czasów Holocaustu. Była to bardzo ciekawa lekcja na której poznaliśmy wszelkie ciekawostki na temat żydowskich zwyczajów oraz wiary.

Przybliżono nam również postać Ireny Sendlerowej, która ratowała żydowskie dzieci podczas wojny.

Vesna Leszczyńska

wyświetl galerię w Cooliris