POŻEGNANIE PANI DYREKTOR – GRAŻYNY GULATOWSKIEJ

W ostatnich dniach cała społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim odczuwa pustkę i ból. Odszedł od nas ktoś naprawdę ważny – nasza Pani Dyrektor Grażyna Gulatowska.

To ona tworzyła historię naszych szkół – Szkoły Podstawowej Nr 8 i Publicznego Gimnazjum Nr 2, w których pracowała jako nauczyciel geografii oraz pełniła funkcję dyrektora przez wiele lat. Praca dla Pani Gulatowskiej była prawdziwym powołaniem. W uczniach rozbudzała ciekawość poznawania świata i ludzi, stosowała niestandardowe metody nauczania.

Jako dyrektor otaczała troską wszystkich swoich pracowników. Motywowała do działania, pomagała rozwiązywać trudne problemy i doceniała nawet najmniejsze sukcesy. Jej spokój, ciepło oraz niezwykle wysoka kultura osobista dawały wszystkim poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji.  Z pewnością była dyrektorem, który wymagał mądrze, właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Szczególną rolę przykładała do atmosfery w pracy. Chciała, aby szkoła była miejscem, w którym chce się uczyć, pracować i być. Wychowała pokolenia młodych ludzi oraz wielu nauczycieli.

Albert Einstein Powiedział: „Śmierć nie jest kresem naszego życia - żyjemy w naszych dzieciach i następnych pokoleniach. Albowiem oni, to dalej my…”. Żegnamy Naszą Panią Dyrektor, wspaniałego pedagoga, ale przede wszystkim mądrego człowieka o wielkim sercu. Taką na zawsze pozostanie Pani w naszej pamięci.

Społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr1 w Nowym Dworze Mazowieckim.

OG - 22 775 32 10