,, NAUKA I ZABAWA - CZYLI WYCIECZKA III A DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK "

We wtorek 6 listopada 2018 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Towarzyszyły nam pani Małgorzata Pawełas oraz pani Renata Szczepańska. Na wejściu podzieliliśmy się na dwie grupy. Jedna z nich zwiedzała centrum, z kolei druga miała zajęcia w laboratorium biologicznym, następnie zrobiliśmy wymianę. Centrum jest bardzo duże i jest w nim mnóstwo naukowych atrakcji. Zaczynając od radia, którego słucha się za pomocą słomki, przeróżnych iluzji optycznych kończąc a wynalazkach obejmujących fizykę np. magnetyzm. Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Następnie przyszła pora na zajęcia w laboratorium biologicznym. Zanim weszliśmy do pokoju, musieliśmy włożyć fartuchy laboratoryjne oraz jednorazowe rękawiczki. Tematem zajęć brzmiał: „Biolog na miejscu zbrodni. 2.0”.  Musieliśmy rozwiązać zagadkę, kto zamordował fikcyjną postać. Sprawa nie była łatwa, aby ją rozwikłać musieliśmy wykazać się sprytem i inteligencją, badając krew i DNA ofiary oraz oskarżonych. Po dwóch godzinach udało nam się rozwiązać sprawę, co było nie lada wyzwaniem! Po zajęciach szczęśliwi wróciliśmy do domu i myślę że na długi czas zapamiętamy tą wycieczkę.

Dalia Krajewska IIIa