wyświetl galerię w Cooliris

SPOTKANIE Z KONSULAMI AMBASADY STANÓW ZJEDNOCZONYCH

W środę 3 października 2018 r. mieliśmy przyjemność powitać w naszym gimnazjum trzech niecodziennych gości. Przybyło do nas dwóch konsulów: p. Nick Laverty i p. Brian Selman oraz tłumaczka, p. Bożena Magdziak z Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Celem ich wizyty było spotkanie się z uczniami naszego gimnazjum, abyśmy mogli wspólnie podyskutować na przeróżne tematy, oczywiście w języku angielskim. Tematem przewodnim tego wydarzenia była 100 rocznica stosunków polsko – amerykańskich.

Nasze spotkanie rozpoczęła krótka prezentacja dotycząca współpracy Polski ze Stanami Zjednoczonymi przez ostatnie 100 lat. Następnie zaczęła się najdłuższa i najciekawsza część, czyli ta, w której uczniowie mogli zadawać konsulom pytania. Najczęściej padały te, dotyczące nauki na amerykańskich uniwersytetach oraz kosztów podróży i zamieszkania w Stanach Zjednoczonych. Uczniowie, którzy zadali pytanie otrzymywali drobny upominek.

Gdy wszyscy uzyskali wyczerpujące odpowiedzi, troje uczniów złożyło gościom podziękowania oraz wręczyło drobny upominek – zestaw tradycyjnych polskich słodyczy. Następnie chętne osoby mogły zrobić sobie zdjęcie w tematycznej ramce. Na zwieńczenie naszego spotkania wszyscy obecni ustawili się do wspólnego zdjęcia i chórem podziękowali gościom za wspólnie spędzony czas.

Uważam, że to spotkanie było świetną okazją do sprawdzenia naszych umiejętności z zakresu języka angielskiego oraz do uzyskania wielu informacji bezpośrednio od osób narodowości amerykańskiej. Mam nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli szansę uczestniczyć w tak świetnych inicjatywach.

Emilia Strawa kl. III B

wyświetl galerię w Cooliris