Witamy serdecznie na stronie  grupy "Rybki"

Obraz znaleziony dla: eprzedszkolaki+obrazki+rybki

TEMAT KOMPLEKSOWY: NADESZŁA WIOSNA

25.03.2019r. – 29.03.2019r.

knHxZt7ENnAs0AAAAASUVORK5CYII=

1. Poznawanie pierwszych zwiastunów wiosny (pojawienie się pąków na drzewach, krzewach, kwitnienie wierzby i leszczyny).
  2. Zapoznanie z pierwszymi wiosennymi kwiatami (przebiśnieg, krokus, sasanka).
  3. Wzbogacanie wiadomości na temat wybranych gatunków ptaków powracających  na wiosnę.
  4. Zachęcanie do obserwowania przyrody, zapoznanie z nazwami pospolitych gatunków motyli .
  5. Porównywanie pojemności różnych naczyń.
  6. Poznanie budowy, wyglądu oraz znaczenia pszczół w życiu codziennym.
  7. Zapoznanie z literą „d”: małą i wielką, drukowaną i pisaną.

TEMAT KOMPLEKSOWY:  NADCHODZI WIOSNA

18.03.2019r. – 22.03.2019r.

3cD666SvUNgfQzAErKUttGwvuDTrmLSwJKuWM2gTkOVkKslZOWceuPi0YD1DwI3oAJ3CbNVAAAAAElFTkSuQmCC

1. Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie przed zbliżającą  się wiosną, np. coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, powracające pierwsze ptaki (skowronki, bociany), pojawiające się pierwsze kwiaty ( przebiśniegi, krokusy).
  2. Poznawanie kolejnych oznak zbliżającej się wiosny, np. kwitnienie wierzby i leszczyny, pojawianie się pąków na drzewach i krzewach.
  3. Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie wczesną wiosną i wiązanie tych zjawisk z aktualną porą roku.
  4. Uświadamianie dzieci o konieczności robienia wiosennych porządków.
  5. Zapoznanie z literą „t”: małą i wielką, drukowaną i pisaną.
  6. Zapoznanie z dzieci z obrzędami i zwyczajami ludowymi związanymi z żegnaniem zimy i witaniem wiosny.
  7.  „Wiosenny pochód z Marzanną” - dostarczenie dzieciom radości ze wspólnego powitania pierwszego dnia wiosny.

TEMAT KOMPLEKSOWY: CZY DINOZAURY ŻYŁY

NAPRAWDĘ ?

11.03.2019r. - 13.02 .2019r.