Mistrzowskie zmagania z tabliczką mnożenia

10 marca 2018 roku, po raz siedemnasty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim wchodzącej w skład Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. W zawodach wzięli udział uczniowie klas III i IV: Szkoły Podstawowej nr 2 z Nasielska, Szkoły Podstawowej z Popowa Borowego oraz gospodarzy Siódemki z Osiedla Młodych.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonał v-ce Dyrektor Tomasz Szadkowski. Powitał zawodników wraz z opiekunami, przedstawił sędziów i opiekunów grup oraz życzył  wszystkim uczestnikom zawodów szczęścia, wspaniałych wyników i rywalizacji „fair play”.

Rozegrano konkurencje: Szeryf, Prymus, Olimpijczycy, Krzyżak, których punktacja wliczana była do klasyfikacji indywidualnej oraz grę zespołową Ekspres. Brały w niej udział tylko ośmioosobowe reprezentacje szkół. Doping widowni uskrzydlał i dodawał sił do walki.

Uczestnicy zawodów mogli rozegrać poza konkursem „Piłkarza matematyka” i „Królową skakanki”, spędzić miło czas przy grach planszowych podczas z oczekiwania na wyniki.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

Kategoria C III (chłopcy klas III)                         Kategoria D III (dziewczynki klas III)

I miejsce – Jakub Tomaniak SP7                         I miejsce – Eliza Baranowska SP7

II miejsce – Aleksander Leśniak SP7                  II miejsce – Maria Sieklucka SP7

III miejsce – Igor Szymański SP7                        III miejsce – Michalina Grzesiak SP7

Kategoria C IV (chłopcy klas IV)                          Kategoria D IV (dziewczynki klas IV)

I miejsce – Maciej Jeżewski SP7                          I miejsce – Zuzanna Truszkowska SP7

II miejsce – Kacper Murawski SP7                      II miejsce – Karolina Kozioł SP7

III miejsce – Leon Mańkowski  SP7                     III miejsce – Patrycja Czyż SP2 Nasielsk

W grze zespołowej Ekspres zwyciężyła reprezentacja SP7. Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 2 z Nasielska. Trzecie miejsce przypadło szkole z Popowa Borowego. Miana najlepszych drużyn klas III i klas IV uzyskały czwórki ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Spośród startujących wyłoniono tym razem najlepszą zawodniczkę  – uczennicę klasy III e Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim/ Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego – Elizę Baranowską, która uzyskała w klasyfikacji indywidualnej 30 pkt., tracąc tylko jeden punkt do maksymalnej ilości możliwych do zdobycia.

Zwycięstwo w XVII Otwartych Mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego zapewniła sobie reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7. II miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nasielsku, zaś III Szkoła Podstawowa z Popowa Borowego.

Nagrody ufundowane przez Miasto Nowy Dwór Mazowiecki oraz Radę Rodziców SP7 wręczali v-ce Dyrektor Tomasz Szadkowski oraz przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Strawa.

Cieszymy się, że możemy organizować zawody, które dają dzieciom szansę na doskonalenie własnych umiejętności, zdobywanie coraz to nowych doświadczeń w zakresie rozgrywania matematycznych gier karcianych oraz propozycję na ciekawą formę spędzania wolnego czasu, naukę poprzez zabawę.

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród za życzliwość i okazane wsparcie.

Zapraszamy za rok na kolejne, XVIII Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia.

W imieniu organizatorów Małgorzata Kulesza

wyświetl galerię w Cooliris