II POWIATOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

W miesiącu maju 2017 roku odbył się w bibliotece etap szkolny Konkursu Pięknego Czytania, skierowany do uczniów z klas IV-VI. Główni organizatorzy to: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Nowym Dworze Mazowieckim i Nowodworski Ośrodek Kultury. Celem głównym przeglądu było propagowanie interesujących utworów z literatury pięknej oraz integracja środowiska lokalnego. Uczniowie prezentowali fragmenty utworów znanych pisarzy polskich i obcych. Komisja w składzie: p. Wanda Kępska, p. Beata Gmurzyńska, p. Anna Kłosowska i p. Renata Golec oceniała występy młodych wykonawców, stosując następujące kryteria oceny: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Zdobywcy I, II i III miejsca godnie reprezentowali naszą szkołę w II etapie konkursu w Nowodworskim Ośrodku Kultury, zajmując dwa zaszczytne II miejsca: Dominika Zgud kl. IVa i Julia Owoc kl. VIa oraz jedno wyróżnienie Jakub Zaręba kl.Vd.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział a zwycięzcom gratulujemy.

W. Kępska