Orliki we Wrocławiu i okolicach

W tym roku Orliki z klasy 3g wraz z opiekunami wybrali się na zieloną szkołę w dalekie strony Dolnego Śląska. Przez 5 dni uczniowie zwiedzali Wrocław i malownicze tereny Śląska. We Wrocławiu zwiedzili Ostrów Tumski z katedrą, Stare Miasto oraz poszukiwali krasnali. Rekordzista znalazł ich ponad 40. Niezapomianymi punktami wycieczki były również rejs statkiem po Odrze, podziwianie Ogródka Japońskiego oraz spacer po zoo, które zachwyciło wszystkich bez wyjątku. Ponadto uczestnicy zwiedzili Hydropolis, podziwiali Wrocław z wysokości 200 m z tarasu widokowego ze Sky Tower oraz świat w miniaturze w Kolejkowie. Polinka natomiast dostarczyła kolejnych wrażeń. Nie zabrakło zabaw i gier na świeżym powietrzu, w tym gier terenowych przygotowanych przez wychowawców. Swoje umiejętności artystyczno-techniczne uczestnicy mogli doskonalić w trakcie warsztatów wikliniarskich i włókienniczych. Kulminacją wyjazdu była wizyta w zaprzyjaźnionej szkole, w której uczniowie zaprezentowali Nowy Dwór Mazowiecki i region Mazowsza. Nie zabrakło zabaw integrujących ze Ślązakami.

Grażyna Nurczyńska

Rafał Płocharczyk