Zielona szkoła w „Ziołowym zakątku” w Korycinach

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2017 roku klasa III b pojechała z paniami: Anną Dryblak i Agnieszką Pałaszewską na zieloną szkołę do „Ziołowego zakątka”.

Dzieci odkrywały tajemniczy świat ziół i przy tym wykorzystywały wszystkie swoje zmysły. Same tworzyły mieszankę herbatki ziołowo – owocowej. Oglądały  przez mikroskopy rośliny i owady. Tworzyły również swój zielnik z 5 roślin. Mogły też poobcować ze zwierzętami i nie tylko oglądały i podziwiały, ale również dotykały. Nawet głaskały olbrzymiego 30 kilogramowego indora.

Bardzo ciekawym punktem programu okazało się zwiedzanie firmy „Dary Natury”. Dzieci mogły poobserwować poszczególne etapy powstawania produktów tej firmy, a są to: różnego rodzaju herbatki, kawy , oleje tłoczone na zimno, zapachy, … Produkty tej firmy są znane na całym świecie. Podczas naszego zwiedzania panie przygotowywały herbatkę m.in. z cynamonem, która zostanie wysłana do USA.

Przed snem wysłuchaliśmy koncertu i nie był to zwykły koncert. To był żabi koncert i uwierzcie mi, było to niezwykłe. W „Ziołowym zakątku” wszystko było jak z bajki: budynki, plac zabaw, posiłki i herbata. W karczmie, gdzie spożywaliśmy posiłki czuliśmy się jak wyjątkowi goście, miła obsługa, sympatyczne pomieszczenia, przyjaźnie nastawione pieski.

Wszystko się nam podobało. Do domu zawieźliśmy miłe wspomnienia i całe siatki różnych smakowitości jak np. cukier różany, czy też sok z pigwowca.