Camp Tarda - II a i II f

W dniach 8 maja - 12 maja klasy II a i IIf spędziły czas na Mazurach, nad Jeziorem Bartężek, we wsi Tarda, w województwie warmińsko – mazurskim. W tej malowniczej miejscowości uczniowie rozwijali swoje sportowe pasje, odkrywali nowe i obcowali z przyrodą. Doświadczyli wielu niesamowitych wrażeń, aktywności, badali, doświadczali i wspaniale się bawili. Wraz z opiekunami brali udział w zajęciach na lądzie i w wodzie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Na zajęciach przyrodniczych poznawaliśmy życie w ekosystemach – lesie i wodzie. W lesie obserwowaliśmy rośliny i zwierzęta, tropiliśmy je, zdobyliśmy informacje o ich zwyczajach i zachowaniu. Podczas zajęć z wędkowania poznaliśmy budowę wędki, nazwy ryb oraz jak prawidłowo wędkować. Mieliśmy okazję złowić parę rybek.  W ten sposób poszerzyliśmy swoją wiedzę przyrodniczą, którą wykorzystamy w przyszłości.

Ciekawą formą spędzania czasu były gry terenowe, zespołowe i gry świata wymagające współpracy w zespole, spostrzegawczości, operatywności w działaniu, przestrzegania obowiązujących reguł i zasad. Miło wspominamy także wycieczkę rowerową przez las. Było ciężko, ale daliśmy radę.

Nauczyliśmy się pływać canoe i łodzimi wiosłowymi poprzez właściwe operowanie wiosłem i pagajem. Zajęcia w parku linowym - wspinaczka po siatce -pomagały przełamać strach i pozwoliły uwierzyć w siebie. Podczas strzelania z łuku niezbędna była koncentracja i precyzja. Wielu z nas nie raz trafiło do tarczy.

Zajęcia artystyczne dały nam wiele radości i satysfakcji. Wykonywaliśmy w grupach prace dużego formatu techniką collage. Podczas zajęć z majsterkowania cięliśmy drewno prawdziwymi piłami, wbijaliśmy gwoździe, a następnie budowaliśmy makietę domu.  Efekty pracy pozytywnie nas zaskoczyły.

Uzupełnieniem aktywności dziennych były zabawy wieczorne: nocna gra terenowa, ognisko i dyskoteka.

Bardzo wesoło spędziliśmy czas i mamy wspaniałe wspomnienia.

Więcej zdjęć dostępnych jest na stronie:

Beata Filipiak

Mirosława Franczak