Wycieczka klasy V a i V c do Interaktywnego Kina

Dnia 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy V a oraz V c wybrali się do kina interaktywnego na seans pt. "Podróże kosmiczne". W ciągu ponad 3 godzin na dzieci czekało wiele atrakcji. Podróże Kosmiczne to opowieść o kosmosie, Układzie Słonecznym, gwiazdach oraz naszej planecie Ziemi. W sali 3D wyruszyliśmy w trójwymiarową podróż na krańce Wszechświata. Poznaliśmy nasz Układ Słoneczny i z bliska przyjrzeliśmy się zadziwiającym planetom i gwiazdom. W sali ruchu obejrzeliśmy zachwycający film o naszej planecie Ziemi. Zobaczyliśmy jej niezwykłe piękno, ale i dostrzegliśmy zagrożenia jakie niesie ze sobą rozwój cywilizacji. W sali inspiracji dowiedzieliśmy się, co by było gdyby ludzkość musiała opuścić Ziemię a w sali wyobraźni, przekonaliśmy się jak wyglądać mogłoby tajemnicze spotkanie z pozaziemskimi istotami. Sala muzyki zafundowała nam natomiast galaktyczny koncert.

Następnie klasa V a udała się na warsztaty pizzy. Połączenie seansu filmowego z warsztatami wypiekania pizzy to nie tylko dobra zabawa, ale również świetny sposób na zbudowanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi. W trakcie warsztatów uczestnicy zgłębiają tajemnicę produkcji pizzy, a potem zamieniają się w kucharzy i samodzielnie przygotowują swoją ulubioną pizzę.

Z kolei uczniowie klasy Vc wyruszyli na sportową rywalizację na torze bowlingowym. Połączenie zajęć edukacyjnych z pobytem w kręgielni to świetny sposób na skuteczne i harmonijne ćwiczenie koordynacji ruchowej wśród młodzieży, ale również szansa na współzawodnictwo oraz rywalizację o najlepszy wynik.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,