DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W czwartek 20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas. Stąd zaangażowani w organizację dnia otwartego w szkole nauczyciele oraz specjaliści, terapeuci swoim gościom mieli do zaproponowania wiele ciekawych zajęć.

Spotkanie rozpoczęły koordynatorki spotkania- Wanda Tomaszewska i Beata Filipiak, które serdecznie przywitały przybyłych gości.

Na początek przedszkolaki zostały podzielone na cztery grupy, następnie pod opieką nauczycieli- opiekunów ruszyły na zajęcia.

Dzieci samodzielnie lub z pomocą rodzica i nauczyciela odkrywały swoje talenty. Bawiły się wspólnie podczas zabaw integracyjnych z chustą animacyjną. Brały też udział w zajęciach plastycznych, podczas których samodzielnie wycinały i tworzyły z elementów swoje zwierzaczki.

Uczestniczyły w  zajęciach muzyczno – ruchowych przygotowanych według metody Batii Strauss. Odwiedziły salę zabaw, a także uczestniczyły w zajęciach w Sali Doświadczania Świata i sali Integracji Sensorycznej. Spróbowały swoich sił podczas gier karcianych kartami  "Trzy kolory"pana Andrzeja Grabowskiego. Śpiewały, mówiły po angielsku, bawiły się w sali językowej.

Dobrym zwiastunem na zakończenie zajęć były uśmiechnięte i zadowolone twarze przedszkolaków i rodziców. Pobyt gości dostarczył wszystkim wielu miłych emocji.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wszyscy uśmiechnięci i pełni zapału we wrześniu 2017 r.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,