Zdrowe odżywianie - zajęcia z rodzicami w klasie II a

6 kwietnia 2017 r. w klasie II a odbyły się zajęcia z udziałem  uczniów i rodziców, które były podsumowaniem tygodnia o zdrowym odżywianiu.

Wychowawczyni podzieliła klasę na cztery grupy. Szefem każdej grupy była chętna mama, która wybrała sobie swojego asystenta. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie zdrowego posiłku. I grupa przygotowała owocowe szaszłyki, II  kanapeczki z białym serem i warzywami, III  owocową sałatkę,  IV  jogurty z owocami. Każda z grup pracowała bardzo sprawnie. Rodzice byli zachwyceni tym, jak dzieci pięknie radziły sobie z krojeniem na małe kosteczki warzyw i owoców, sprzątaniem po swojej pracy i dekorowaniem stołu. Po wykonaniu zadania każda z grup zdawała relację ze swojej pracy. Na zakończenie była degustacja dań. Mamy nie mogły uwierzyć, że dzieci mają taki apetyt! Okazało się, że posiłek zrobiony samodzielnie lepiej smakuje!  Uczniowie i rodzice byli bardzo zadowoleni z takiej formy zajęć.

Wychowawczyni – Mirka Franczak

Zespół Szkolno-Przedszkolny