Wycieczka klasy V a do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem”

7 marca 2017 r. uczniowie klasy 5 a pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem” by uczestniczyć w warsztatach wielkopostno-wielkanocnych pt.: "Palmy i  pisanki, kołatki i dzwony.

Podczas warsztatów dzieci poznały zwyczaje wielkanocne z różnych stron kraju, zapoznały się z symboliką, palm, jaj i innych regionalnych przedmiotów obrzędowych. Uczniowie słuchali też opowieści biblijnych, legend i podań, dotyczących Wielkanocy, uczyli się wić tradycyjne palemki wielkanocne, wspólnie przygotowywali kwiaty do palmy kurpiowskiej,  którą potem wykonali – z małą pomocą pań. Poznali też rozmaite techniki zdobienia jaj wielkanocnych; metodę nakładania wosku, czy też naklejania łowickich oklejanek. Nie mogło też zabraknąć tradycyjnych mazurków, które dzieci własnoręcznie dekorowały. Zajęcia plastyczne urozmaiciły zabawy i obrzędy związane z Wielkim Postem i Wielkanocą.

Na zakończenie dzieci zabrały ze sobą samodzielnie wykonane palmy, pisanki i ozdobione mazurki.