Wycieczka klasy V a do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W dniu 1.03.2017 r. uczniowie klasy V a udali się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fair Play i Ty” podczas której w aktywny sposób zostało wyjaśnione pojęcie fair play, jego geneza, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich i dramatów Williama Szekspira. Omówiono przykłady znakomitych polskich sportowców, którzy są laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów fair play. Na przykładach z życia codziennego uczniowie opowiadali czym dla nich jest czysta, uczciwa walka oparta na szlachetnych ideałach. Głównym celem lekcji było uzmysłowienie młodemu człowiekowi, że fair play to nie tylko zasada obowiązująca w sporcie, ale również w naszym codziennym życiu: w szkole, w rodzinie, wśród kolegów i przyjaciół.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum oraz podziwianie wspaniałych eksponatów: pochodni olimpijskich, sprzętu sportowego, którym posługiwali się nasi rodacy w czasie Igrzysk, różne akcesoria sportowe, począwszy od tych najstarszych do tych najnowocześniejszych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,