"Dzieciaki sadzeniaki z IIf"

20 marca uczniowie klasy IIf pojechali do hipermarketu budowlano-ogrodniczego LEROY MERLIN w Warszawie na warsztaty ekologiczne odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Dzieciaki sadzeniaki”. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej dzieci oglądały prezentację multimedialną poświęconą ciekawostkom ze świata roślin. W czasie tej części aktywnie uczestniczyły w zajęciach: zadawały pytania, rozwiązywały zagadki, odpowiadały na pytania prowadzącego. Po pokazie pani prowadząca zajęcia przeprowadziła krótki quiz sprawdzający wiedzę dzieci na temat roślin. Wszyscy odpowiadali doskonale, w nagrodę każdy otrzymał pamiątkowy znaczek. Po części teoretycznej nadeszła pora na zajęcia praktyczne. Każde dziecko otrzymało kwiat, doniczkę oraz ziemię. Zadanie polegało na tym, aby przesadzić kwiatki w otrzymane doniczki. Wszystkie kwiaty trafiły do doniczek. W nagrodę każde dziecko zabrało własnoręcznie posadzony kwiat do domu. To były naprawdę fantastyczne zajęcia przybliżające dzieci do świata przyrody.  Fakt samodzielnego sadzenia roślin to ogromna frajda dla wszystkich!

Beata Filipiak