Awantura o .. w 3g

8 marca w Międzynarodowym Dniu Kobiet w 3g były życzenia, upominki i dużo zabawy. Na początku chłopcy wraz z panem Rafałem Płocharczykiem poprosili koleżanki i Panie o narysowanie autoportretów. Następnie odgadywali czyj to portret. Oczywiście nie obyło się bez pomyłek, ale w końcu portrety i ich autorki zostały przyporządkowane i utworzyły wspaniałą galerię.

Później był konkurs tańca w wykonaniu chętnych koleżanek. Wszystkie uczestniczki wykazały się poczuciem rytmu i zaskakiwały jurorów swoimi umiejętnościami.  Wygrała Rita, ale wszystkie tancerki bawiły się świetnie.

Następną zabawą była rywalizacja drużyn mieszanych wzorowana na telewizyjnej grze „Awantura o kasę”. Grę poprowadził Kuba, który wraz z mamą przygotował akcesoria do gry i pytania z różnych dziedzin.  Atmosfera od samego początku była waleczna. Prowadzący losował kategorie i prowadził licytację pytań, a kapitanowie drużyn cukierkami kupowali pytania, podejmowali decyzje (nie zawsze dobre dla drużyny, czasami spóźnione lub przedwczesne), udzielali odpowiedzi i wygrywali pulę cukierków, bądź tracili wszystko. Po kilku rundach w grze pozostały dwie drużyny. Ostatnie pytanie było decydujące, ponieważ prowadzący Kuba znacznie podwyższył pulę gry i ostatecznie wygrała drużyna w składzie: Kornelia, Weronika, Milena i Krzyś. Zdobyli największą liczbę cukierków i miano Mistrzów. Tuż za nimi byli Zuzia, Wiktoria, Jaś i Eryk.

Z ostatniej chwili. W piątek Awantura o.. w 3g miała swój ciąg dalszy. Tym razem rozegrano dwa etapy. Zwycięska drużyna zagrała w finale z drużyną Mistrzów, która niestety straciła mistrzostwo na rzecz drużyny Jasia, Zuzi, Nikoli i Szymona.

Zabawa trwa dalej, a uczniowie uczą się strategii, podejmowania szybkiej decyzji, a przy okazji sprawdzają swoją wiedzę.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,