OTWARCIE HALI SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

„Sport sam w sobie jest piękny. (…) Istotą sportu jest rywalizacja, wola walki. Sport jest demokratyczny i sprawiedliwy. (…) Jest aktem dzielności i poświęcenia. (…) Jest szkołą lojalności, odwagi, wytrzymałości, stanowczości, powszechnego braterstwa, wszystkich cnót naturalnych. (…) Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.”

9 lutego 2017 roku był dniem wyjątkowym i – podobnie jak sport – sam w sobie pięknym. Tego bowiem dnia nastąpiło oficjalne otwarcie tak długo przez wszystkich oczekiwanej hali sportowej. To radosne wydarzenie splotło się z dwoma ważnymi jubileuszami – trzydziestoleciem istnienia Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego oraz trzydziestoleciem istnienia Publicznego Przedszkola nr 5 Bajkowy Świat. Możliwość korzystania z nowej hali sportowej stała się więc dla całego Zespołu Szkół nr 1 wspaniałym prezentem urodzinowym.

Na uroczystość przybyli znamienici goście – wicemarszałek województwa mazowieckiego, poseł na sejm, włodarze miasta, dostojnicy kościelni, dyrektorzy placówek oświatowo – wychowawczych, znane osobistości ze świata sportu oraz społeczność szkolna i mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego.

Motto imprezy brzmiało „Sport łączy pokolenia”, zatem po części oficjalnej (przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu, przemówienia gości) uczniowie i wychowankowie ZS1 zaprezentowali się w pięknym programie artystycznym oraz pokazie umiejętności sportowych i tanecznych. Rozpoczęła go defilada, podczas której przedstawiciele wszystkich etapów edukacyjnych ZS nr 1 – wychowankowie przedszkola, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, klas 4 – 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum nieśli flagi – państwową, olimpijską oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Potem zasiadający na trybunach mogli obejrzeć pokazy tańca sportowego (PP5), tańca ze wstęgami (SP7), tańca z chustami animacyjnymi (PP5 i SP7) oraz występ cheerleaderek (PG2). Prezentowały się drużyny siatkarek i piłki nożnej. Przedszkolaki w strojach sportowych oraz przebrane za smurfy rzucały piłki plażowe w widownię. Nie zabrakło przedstawienia Orlika – oficjalnej maskotki hali sportowej. Finałem uroczystości były strzały na bramkę i piosenka „We are the champions”, podczas której wystrzeliły tuby z konfetti i serpentynami.

Tego dnia sport naprawdę połączył pokolenia!!!