WODA TO SKARB

W dniu 26.01.2017 roku odbył się Wieczór z Książką w bibliotece szkolnej. Celem głównym spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem wody pitnej na przykładzie Ghany i motywowanie do jej oszczędzania. W czasie wieczoru zaprezentowano opowiadanie Anny Onichimowskiej „Po drugiej stronie gór” przy wykorzystaniu teatrzyku obrazkowego kamishibai. Uczniowie bardzo chętnie odpowiadali na pytania, dotyczące znaczenia wody w życiu człowieka i organizmów żywych, rozumiały potrzebę jej oszczędzania  oraz dowiedziały się, jak to robić. Charakterystyczna muzyka krajów afrykańskich, zgromadzone rekwizyty oraz wystawa książek  wprowadziła uczestników w odpowiedni nastrój. Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna podsumowująca zdobyte wiadomości na temat przyrody, kultury oraz warunków życia ludności Ghany. Zapraszamy na kolejny wieczór już za tydzień.

Organizatorzy: Wanda Kępska, Izabela Ryńska – Pieluchowska