Niezwykła podróż uczniów IIa i IIf w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.

25 stycznia 2017 r uczniowie klas IIa i IIf udali się do Warszawy do Cinema City, aby obejrzeć program  pt. "Królestwo zwierząt". Cały pokaz trwał prawie 3 godz. i składał się z kilku etapów.

Zaczęliśmy od sali, w której widzowie oglądają film w konwencji 3D. Tam usłyszeliśmy o wpływie natury na rozwój techniki, o tym jak umiejętności ptaków zaważyły na rozwoju lotnictwa. Dowiedzieliśmy się jak trudną i długą (kilkutygodniową) drogę przebywają np. nasze bociany, aby dolecieć do "ciepłych krajów". Świat z lotu ptaka widziany w trójwymiarze zafascynował nas wszystkich.

W drugiej sali, zwanej Salą Muzyki najpierw obejrzeliśmy film o odgłosach wydawanych przez zwierzęta, a na koniec zachęcani przez sympatycznego Kalfo sami mogliśmy spróbować poryczeć, pogdakać, powyć a nawet poskakać i potańczyć. Wszystko to przy dźwiękach muzyki i świetle reflektorów.

W Sali Wyobraźni i Inspiracji wysłuchaliśmy słuchowiska o grupie rozbitków zagubionych w amazońskiej dżungli i obejrzeliśmy film o uratowanych przez ludzi małych orangutanach.

Największe wrażenie wywarła na nas Sala Ruchu, w której siedząc na specjalnych fotelach odbyliśmy podróż w głąb oceanu do rafy koralowej. Był nawet wiatr i woda pryskająca na twarz.

Ostatnia sala to Sala Interakcji, gdzie wyposażeni w specjalne piloty odpowiadaliśmy na pytania dotyczące całego pokazu.

Program "Królestwo zwierząt"  jest znakomitą formą edukacji. Polecamy!!!

Beata Filipiak

Mirosława Franczak