Iskierki i Orliki na styczniowym koncercie muzycznym w Warszawie

Na 11 stycznia wychowawcy klasy 3e i 3g zaplanowali wyjazd do stolicy na drugi już koncert muzyczny w SCEK-u. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu utworów muzycznych na fortepian, klarnet, skrzypce, w których zawarty był temat przewodni spotkania, związany z aktualną porą roku - „Wśród śniegowych gwiazdek”. Podczas występów muzyków słuchacze oglądali pokaz slajdów, prezentujących portrety i zdjęcia kompozytorów granych utworów, bądź też obrazy ilustrujące zimową muzykę. Prócz wrażeń estetycznych, koncert obfitował w wiele ciekawych informacji, zagadnień i pojęć muzycznych.

Po koncercie Orliki i Iskierki udały się do Muzeum Sportu, gdzie jedna z grup wraz z przewodnikiem zwiedzała muzeum, a druga poznawała historię znicza olimpijskiego i na zajęciach plastycznych wykonywała znicz własnego projektu.

Wycieczka uaktywniała wiele zmysłów, dała dzieciom możliwość przeżywania i poznawania różnych dziedzin kultury i sztuki: zwiedzania muzeum, słuchania muzyki, tworzenia prac plastyczno-technicznych.

Aneta Lodzik