Wycieczka 5a do TVP

W dniu 15.12.2016r. klasa 5a pojechała na wycieczkę do TVP. Po przyjeździe pod budynek Telewizji Polskiej udaliśmy się, wraz z przewodnikiem, do środka.

Poznaliśmy szczegóły pracy ludzi przedstawiających nam codziennie na ekranach telewizorów wiadomości sportowe. Zobaczyliśmy to wszystko czego nie widać podczas transmisji telewizyjnej, ile urządzeń i ludzi je obsługujących potrzeba do nagrania kilkuminutowego programu.

Następnie przeszliśmy do studia nr 5, gdzie kręcony jest m.in. popularny program rozrywkowy „Jaka to melodia”.

Kolejnym punktem zwiedzania był magazyn rekwizytów, gdzie każdy z uczestników wycieczki mógł przymierzyć wybrane nakrycie głowy.

Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam wizyta w studiu, gdzie nagrywany jest program „Pytanie na śniadanie”. Mogliśmy się poczuć, jak bardzo ważni goście programu.  Nie lada atrakcją okazała się też możliwość podejrzenia pracy na planie serialu „Barwy szczęścia”.

Ponadto dzieci miały możliwość zobaczenia najstarszych kamer telewizyjnych, pierwszych scenografii, czy legendarnych postaci z bajek i programów dla dzieci ( Kulfon, Jacek i Agatka itp.).

Wycieczka była bardzo udana.