AKCJA „PODARUNEK DLA PIESECZKA”

W grudniu 2016 roku odbyła się w naszej szkole akcja wspomagająca bezdomne psy mieszkające w nowodworskim schronisku. Pomysłodawcą i organizatorem tego przedsięwzięcia była pani Bogusława Dalgiewicz i jej wychowankowie – uczniowie klasy III d. Uczniowie klas I – III przez kilkanaście dni przynosili dary dla psiaków: karmę, koce, kołdry, zabawki. Było tego naprawdę duuużooo. Najbardziej hojne dla potrzebujących zwierząt były klasy I b i III d. Tuż przed świętami dary zostały zawiezione do schroniska. Pięcioosobowa delegacja uczniów klasy I b osobiście przekazała prezenty dla podopiecznych schroniska. Zwierzaczki wesoło szczekały i machały ogonkami, gdy dzieci podchodziły do klatek. Pozwalały się głaskać i podawały łapy. Jeden kundelek chętnie przybijał łapkami piątki. Jednak widok tak wielu psów zamkniętych w boksach i czekających na odruch czułości ze strony człowieka pozostawia smutne wrażenie. Dzieci były bardzo przejęte i postanowiły, że będą nadal pomagać tym pieskom.

PAMIĘTAJCIE PSY W SCHRONISKU CZEKAJĄ NA KOCHAJĄCEGO PIEKUNA I WŁASNY DOM!

Specjalne podziękowanie kierujemy do pani Karoliny Dębowczyk za pomoc w transporcie darów.

Katarzyna Tomaszewska