Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Przedświąteczne spotkanie i kolędowanie w klasie 4a

           „Czym jest ten wieczór dla Ciebie i dla mnie, dla nas wszystkich stojących tu w zadumie? Chwilą refleksji, znakiem trwałej wiary czy tym, czego rozum nasz pojąć nie może? Czym jest ten wieczór, tak inny od innych wieczorów, magią zapachu świerkowego drzewka, więzią rąk ludzkich złączonych opłatkiem, misterium słów szeptanych czule?
Nie ruchem wargi,lecz wibracją serca, nagłym olśnieniem, wyciszonym bólem, może miłością, której tak pragniemy jak kromki zwyczajnego, powszedniego chleba.” – to jedna z kwestii recytowanych podczas przedświątecznego spotkania w klasie 4a. Odbyło się ono 14 grudnia 2016 roku późnym wieczorem. Wigilia i Boże Narodzenie to dla Polaków dni szczególne: „z najdalszych zakątków świata podążają (…) do wspólnego gniazda, do domu (i) biorą do ręki biały opłatek…” Uczniów klasy 4a, ich rodziców, rodzeństwo, dziadków i nauczycielki również zgromadziło Boże Narodzenie. Dzieci zaprezentowały (przygotowywany od 2 listopada) montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Pomiędzy wiersze i fragmenty prozy wplotły kolędy i pastorałki.
Nie zabrakło również koncertu skrzypcowego oraz gry na gitarze elektronicznej i klasycznej.

           Po wzruszającym programie artystycznym przyszedł czas na życzenia i dzielenie się… chlebem, a potem pojawiła się Śnieżynka i renifer Rudolf z koszem pełnym czekoladowych, świątecznych lizaków dla dzieci i bombek dla rodziców. Były i inne niespodzianki dla rodziców – bombki wykonane techniką decoupage i Księga Miłych Słów. Te podarki cieszyły najbardziej, bo były zrobione samodzielnie przez dzieci. Trochę unowocześniona wieczerza wigilijna trwała i trwała… Późno w nocy rozchodziły się jeszcze głosy kolędujących ze specjalnie na tę okazję przygotowanych śpiewników.

           Czar świąt Bożego Narodzenia właśnie zaczął działać…

 

 

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.