Przedświąteczne spotkanie i kolędowanie w klasie 4a

„Czym jest ten wieczór dla Ciebie i dla mnie, dla nas wszystkich stojących tu w zadumie? Chwilą refleksji, znakiem trwałej wiary czy tym, czego rozum nasz pojąć nie może? Czym jest ten wieczór, tak inny od innych wieczorów, magią zapachu świerkowego drzewka, więzią rąk ludzkich złączonych opłatkiem, misterium słów szeptanych czule?
Nie ruchem wargi,lecz wibracją serca, nagłym olśnieniem, wyciszonym bólem, może miłością, której tak pragniemy jak kromki zwyczajnego, powszedniego chleba.” – to jedna z kwestii recytowanych podczas przedświątecznego spotkania w klasie 4a. Odbyło się ono 14 grudnia 2016 roku późnym wieczorem. Wigilia i Boże Narodzenie to dla Polaków dni szczególne: „z najdalszych zakątków świata podążają (…) do wspólnego gniazda, do domu (i) biorą do ręki biały opłatek…” Uczniów klasy 4a, ich rodziców, rodzeństwo, dziadków i nauczycielki również zgromadziło Boże Narodzenie. Dzieci zaprezentowały (przygotowywany od 2 listopada) montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Pomiędzy wiersze i fragmenty prozy wplotły kolędy i pastorałki.
Nie zabrakło również koncertu skrzypcowego oraz gry na gitarze elektronicznej i klasycznej.

Po wzruszającym programie artystycznym przyszedł czas na życzenia i dzielenie się… chlebem, a potem pojawiła się Śnieżynka i renifer Rudolf z koszem pełnym czekoladowych, świątecznych lizaków dla dzieci i bombek dla rodziców. Były i inne niespodzianki dla rodziców – bombki wykonane techniką decoupage i Księga Miłych Słów. Te podarki cieszyły najbardziej, bo były zrobione samodzielnie przez dzieci. Trochę unowocześniona wieczerza wigilijna trwała i trwała… Późno w nocy rozchodziły się jeszcze głosy kolędujących ze specjalnie na tę okazję przygotowanych śpiewników.

Czar świąt Bożego Narodzenia właśnie zaczął działać…