Klasa I b z wizytą na Zamku Królewskim i w Eldorado

To była pierwsza wizyta pierwszaków w Zamku Królewskim w Warszawie. Dzieci były przejęte i onieśmielone przepychem pięknie wyposażonych komnat zamkowych. Szczególnie podobała im się  sala tronowa i balowa. Podczas zwiedzania siedziby polskich królów, dzieci brały udział w lekcji muzealnej „Jego kudłata mość Kiopek”. Pomagały odszukać zagubionego pieska królewskiego. Dzięki śladom, jakie zostawiał Kiopek, dzieciom udało się go odszukać. Przy okazji poznały tajniki dworskiej etykiety i przećwiczyły je w praktyce.
Drugą część wycieczki stanowiła wizyta na placu zabaw 'Eldorado”. To były 2 godziny cudownej szalonej zabawy: wspinanie się, zjeżdżanie na zjeżdżalniach, brodzenie w basenie z piłeczkami, jazda różnymi dwu- i trzykołowymi pojazdami. Uczniowie klasy I b wspaniale współdziałali podczas tej zabawy, zwracali uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych. I w nagrodę, aby zregenerować siły, otrzymali poczęstunek – kawałek pizzy i napoje.
Wycieczka była udana, wszyscy wracali do szkoły we wspaniałych nastrojach.

Katarzyna Tomaszewska

Zespół Szkolno-Przedszkolny