Dzień Świętego Mikołaja

Jak co roku, 6 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1, zorganizowano  Dzień Świętego Mikołaja połączony z XI Korespondencyjnymi Mistrzostwami Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET – Mistrzostwami SP7 . Uczniowie pojawili się w przebraniach. Po korytarzach przemykały: Renifery, Mikołaje, Śnieżynki. Klasy 0 - III spotkały się w mikołajkowym korowodzie. Wesoły, rozbawiony orszak przemierzał salę forum i dolny korytarz. Niespodzianką dla wszystkich było przedstawienie przygotowane i zaprezentowane przez uczniów klas III b i III a na podstawie legendy „Wars i Sawa”, w reżyserii pani Anny Dryblak. Nieoczekiwanie, ku radości zgromadzonych pojawił się Święty Mikołaj. Rozdał klasom prezenty i obiecał bożonarodzeniowe niespodzianki.

Od wczesnych godzin porannych rozgrywano zawody. Dzieci kręciły bączkiem matematycznym i nakładały na niego pierścienie papierowe w obecności zawodników swojej kategorii, sędziów: Anny Dryblak, Beaty Filipiak, Anety Lodzik, Sylwii Mariańskiej, Grażyny Nurczyńskiej, Iwony Pieczarki, Wandy Tomaszewskiej, Anny Warchoł oraz Koordynatora Mistrzostw. Uroku zawodom dodawały mikołajkowe przebrania organizatorów i zawodników oraz odświętny wystrój sali.

Celem przeprowadzonych rozgrywek było: uatrakcyjnienie mikołajek, doskonalenie u dzieci sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo – ruchowej, propagowanie zabawowych form nauczania – uczenia się, umożliwienie dzieciom porównania swoich umiejętności z rówieśnikami z całej Polski. Dzieci mogły startować indywidualnie lub z dorosłym członkiem rodziny, który kręcił bączkiem.

Mistrzowie poszczególnych kategorii: C 6  Szymon Rosiak I b

D 6  Łucja Biernacka I b

C 7  Marcel Kraśniewski I a

D 7  Hanna Urban II f

C 8  Szymon Małecki III a

D 8  Gabriela Szmyt II d

C 9  Jakub Żuryński III c

D 9  Milena Markowska III g

Open kl. IV – VI  – Natalia Małecka IV a

R dziecko + rodzic  Stanisław i Jacek Piotrowscy

Najwięcej krążków, startując indywidualnie, wrzucili uczniowie: Jakub Żuryński 32,  Szymon Małecki i Natalia Małecka po 30.

Podczas gali laureatów Mistrzostw SP7 nagrodzonych zostanie po 6 zawodników z każdej z kategorii. W zawodach ogólnopolskich za miejsca od I do XII przyznawane będą dyplomy oraz znaczki, które Organizator przesyła pocztą. Na wyniki Mistrzostw Polski musimy poczekać do 15 grudnia 2016 r.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie upominków i słodyczy.

Koordynator Mistrzostw

Małgorzata Kulesza