Andrzejkowy zawrót głowy

23 listopada Siódemeczkę ogarnęły wesołe, taneczne nastroje. W tym dniu bowiem odbywały się w naszej szkole Andrzejki. Do południa bawili się uczniowie klas młodszych, zaś wieczorem swoją imprezę miały klasy IV - VI.

Zabawę dla klas 0 - III w dwóch turach poprowadziła pani Izabella Ryńska - Pieluchowska przy współpracy wychowawców świetlicy oraz p. Kasi Dobruk - opiekuna samorządu uczniowskiego.

Przed rozpoczęciem zabawy p. Rafał Płocharczyk w formie prezentacji multimedialnej zapoznał dzieci z osobą świętego Andrzeja,  a także wyjaśnił znaczenie i genezę wróżb andrzejkowych.

Po wystąpieniu pedagoga rozpoczął się wspaniały bal  pod kierunkiem p. Izy. Wszyscy uczestnicy zabawy zostali zaproszeni  do tańca. Obok tanecznych klimatów był czas na konkursy  oraz  tradycyjne, andrzejkowe, wróżby. Wszystkim uczestnikom bal bardzo się podobał i każdy wracał do swojej sali z uśmiechem na twarzy.

Wieczorem zarząd samorządu uczniowskiego wraz z opiekunami poprowadził imprezę andrzejkową dla starszych uczniów. P. Kasia krótko zapoznała wychowanków z postacią św. Andrzeja, po czym rozpoczęła się dyskoteka. Uczniowie sami dobrali  repertuar muzyczny, a w trakcie trwania zabawy mogli zamawiać ulubioną piosenkę. Chętnie brali  udział w przygotowanych konkursach i prowadzili tradycyjne andrzejkowe wróżby. W czasie dyskoteki znalazł się czas na taniec z nauczycielem. Nasi pedagodzy świetnie bawili się z uczniami.

Tegoroczne Andrzejki uważamy za udane i cieszymy się bardzo, że  w ich organizację oraz przebieg obok nauczycieli, rodziców  bardzo czynnie zaangażowali się uczniowie - a to jest najcenniejsze.

Katarzyna Dobruk

Zespół Szkolno-Przedszkolny