BAJKOWY KOROWÓD

W dniu 26 października 2016 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne pod hasłem „Bajkowy Korowód”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas O – III. Celem głównym przedsięwzięcia było uświadomienie wartości książki w życiu każdego człowieka  i jak ważnym i atrakcyjnym miejscem jest biblioteka szkolna. Przygotowane  przez uczniów przepiękne ilustracje do wybranych bajek stanowiły dekorację na sali forum. Na początku spotkania nastąpiła prezentacja bohaterów książkowych przez poszczególne klasy. Wśród nich byli: Czerwony Kapturek, Kot w Butach, Kopciuszek, Jaś i Małgosia, Królewna Śnieżka, Brzydkie Kaczątko, Calineczka i wiele innych. Następnie, przy dźwiękach znanej piosenki „Witajcie w naszej bajce” ruszył bajecznie kolorowy korowód z transparentami, wykrzykując hasła – rymowanki zachęcające  do czytania. Wspólna zabawa była uwieńczeniem tego magicznego spotkania. Na zakończenie zaproszono uczestników na inne atrakcje  do biblioteki, m. in.: akcję „Magiczny Kubeczek”, quiz błyskawiczny o bibliotece i książce z nagrodami niespodziankami, wystawę poświęconą Wielkim Polakom: papieżowi Janowi Pawłowi II i ks. Janowi Twardowskiemu oraz wystawkę „Książki dedykowane bibliotece”.

Organizatorzy: Katarzyna Dobruk, Wanda Kępska, Alicja Kosińska i Przemysław Miścikowski dziękują wszystkim uczniom i wychowawcom za wspólne świętowanie.