ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci to Pluszowy Miś, który swoje święto obchodzi 25 listopada. W 2002 rokudokładnie w setną rocznicę powstania maskotki –ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Uczniowie z naszej szkoły uczęszczający do świetlicy szkolnej również obchodzili to święto. Dzień ten obfitował w wiele niespodzianek i atrakcji przygotowanych przez p. E. Ładniaki p. K. Dobrzyńską. W temat uroczystości wprowadziła nas misiowa piosenka. Przyniesione przez dzieci misie, małe i duże zagościły w świetlicy, stanowiąc śliczną wystawę i miły kącik do przytulania. Dzieci wybrały największego, najmniejszego i najzabawniejszego misia. Zwycięskie pluszakinagrodzono pamiątkowymi dyplomami, które zostały wręczone ich właścicielom.

Świetliki obejrzały prezentację multimedialną i wysłuchały gawędy nauczyciela o pluszowych misiach i prawdziwych niedźwiedziach.Z zapałem brały udział w przygotowanych zabawach i konkursach zdobywając atrakcyjne nagrody i upominki.

Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i bajek bez przemocy, dlatego w tym dniu dziecimogły obejrzeć wystawę książek oraz znane bajki z różnych stron świataw których bohaterami były misie.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek w postaci misia.

E. Ładniak

Zespół Szkolno-Przedszkolny