Iskierki w zakładzie chemii gospodarczej Reckitt Benckiser

Jesienią wiele się dzieje w klasie 3e. Dzięki zaproszeniu do największego w naszym  mieście zakładu przemysłowego Reckitt Benckiser uczniowie mogli eksperymentować pod okiem doświadczonych chemików. Zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas badań i doświadczeń oraz dotyczącymi poruszania się po zakładzie. Wiele radości sprawiły dzieciom reakcje chemiczne z efektami wizualnymi, samodzielne sprawdzanie, dociekanie, mieszanie barwników, dolewanie różnych substancji i przewidywanie wyników reakcji chemicznych. W innym pomieszczeniu obserwowały doświadczenia wykonywane przez pracowników, potwierdzające skuteczność produktów chemii gospodarczej wytwarzanych w zakładzie. Zabawnie było całą grupą „odpoczywać”  w pomieszczeniu, gdzie testuje się zapachy do toalet.

Iskierki były zachwycone wizytą w Reckitt Benckiser, a w drodze powrotnej z satysfakcją odszukiwały na półkach sklepowych marketu Mila produkty widziane na wycieczce.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,