Iskierki i Orliki w Muzeum Chopina w Warszawie

8 listopada 2016r wspólnie z Orlikami uczniowie klasy 3e zwiedzali interaktywne Muzeum Chopina w Warszawie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pomieszczenia, w których mogli słuchać w słuchawkach muzyki wielkiego kompozytora, grające dywaniki, interaktywne ekrany pozwalające na samodzielne zdobywanie informacji o życiu muzyka. To muzeum było zupełnie inne niż dotychczas odwiedzane przez dzieci, nie było przewodnika, którego należało słuchać i decydującego o zakresie i sposobie zwiedzania. Pozyskiwanie informacji we własnym tempie, zgodnie z własnymi zainteresowaniami i potrzebami oraz oddawanie się w skupieniu przeżywaniu muzyki Chopina – to główne zalety pobytu w tym niezwykłym miejscu. To była kolejna nietypowa lekcja muzyki, prócz szkolnych koncertów, w których uczestniczyły Iskierki w tym roku. Zakończeniem tego dnia był seans filmowy - długo wyczekiwana przez dzieci bajka „Sekretne życie zwierzaków domowych”