Wycieczka klasy V c do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 25 listopada 2016 r. odbyła się wycieczka do jednego z ciekawszych polskich skansenów  - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W wyprawie uczestniczyli uczniowie klasy Vc naszej szkoły. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie skansenu z przewodnikiem. Niektórzy z zainteresowaniem słuchali ciekawych opowieści. Najciekawiej było we wnętrzach zrekonstruowanego dworku szlacheckiego oraz w starym, doskonale zachowanym kościele. Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział w edukacyjnym programie „Andrzejki w Skansenie”. Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy gawęd związanych z tradycjami wróżb andrzejkowych i katarzynkowych. Następnie wspólnie bawiliśmy się we wróżby takie jak: lanie wosku, wróżenie z jabłek, butów i wiele innych. Było wiele śmiechu, radości i miłej zabawa. Ostatnim punktem naszej wyprawy był zakup pamiątek z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,