4a i muzyka improwizowana

23 listopada 2016 roku uczniowie klasy 4a mieli możliwość zetknąć się z muzyką improwizowaną. Uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach prowadzonych przez zespół THE LOVE AND BEAUTY SEEKERS – czyli panów Jędrzeja Łagodzińskiego (saksofon tenorowy), Franciszka Pospieszalskiego (kontrabas) i Szymona Gąsiorka (perkusja). Muzycy mieszkają w Kopenhadze i studiują tam w Rhythmic Music Conservatory. Współtworzą alternatywną scenę muzyki improwizowanej w Danii i w Polsce. To muzycy poszukujący, „którzy poszerzają rejony wyobraźni, próbują odnaleźć piękno i miłość. Własne kompozycje oraz swobodna improwizacja kolektywna przekazują wolność i energię, zabierając słuchacza do innej rzeczywistości.”

Uczniowie wysłuchali jednego z utworów zespołu, żywo uczestniczyli w dyskusji, udzielali wywiadu, ale największą radość sprawiło im własne tworzenie muzyki improwizowanej. Próbowali też dyrygować swoimi koleżankami i kolegami. Było spontanicznie, swobodnie, głośno!!! i ekscytująco.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,