Tajemnice Starego Miasta w Warszawie

9 listopada uczniowie klasy I c uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowanej w Zamku Królewskim w Warszawie. Poszukiwali królewskiego faworyta, psa Kiopka, który zostawiał w różnych miejscach swoje zabawki oraz przedmioty należące do mieszkańców zamku. Mieli okazję słuchać opowieści o psich psotach i wybrykach. Podczas spaceru po komnatach poznali rodzinę, przyjaciół króla i dwór królewski. Nauczyli się wielu elementów etykiety dworskiej, np. ukłonu. Po wizycie w zamku, podczas spaceru po Starówce, dzieci odwiedziły miejsca związane z legendami warszawskimi, wskazywały na cechy charakterystyczne kamieniczek, przeszły wzdłuż Barbakanu. Na Piwnej 7 wzięły udział w warsztacie wyrobu lizaków. Z zaangażowaniem uczestniczyły w pokazie obróbki karmelu i powstawania cukierków. Własnoręcznie wykonały lizaki, które wraz z torebką owocowych cukierków zabrały ze sobą. Wyprawa była udana i dała wiele niezapomnianych wrażeń.

Małgorzata Kulesza

Zespół Szkolno-Przedszkolny