Wycieczka klasy I c i III b do Gospodarstwa Ekologicznego w Grzybowie

25 października klasy I c i III b pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego         w Grzybowie. Dzieci swoją przygodę rozpoczęły od zjedzenia pysznego śniadanka.

Potem pan gospodarz, z pochodzenia Szwajcar, opowiedział im na czym polega ekologiczne gospodarstwo. Była też lekcja pt.: „Od ziarenka do bochenka” zakończona samodzielnym wykonaniem chlebka z wcześniej przygotowanego ciasta.

Można było zwiedzić gospodarstwo. W  trakcie zwiedzania dzieci m.in. karmiły krowy, doiły kozy i tuliły kotki. Odbyła się również bardzo ciekawa lekcja o zwierzętach zamieszkujących przyległy do gospodarstwa teren. Dużo było o owadach. Można było zobaczyć trzmiele w przenośnym ulu, a także jak wygląda dom szerszeni.

Na zakończenie dzieci dokonały zakupu pamiątek i zabrały swoje upieczone już chlebki, a także samodzielnie zrobioną świecę z wosku. Do domu uczniowie wracali zmęczeni, ale zadowoleni.