Wycieczka klasy III b do Zamku Królewskiego w Warszawie

7 października 2016 roku klasa III b pojechała na wycieczkę do Zamku Królewskiego               w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt.: „Portret króla Jegomości”.

Oglądając różne rodzaje portretów uczniowie poznali insygnia władzy królewskiej i symbolikę kolorów. Potem były zajęcia plastyczne. Każdy otrzymał rysunek przedstawiający postać króla  i miał za zadanie ubrać go w szaty królewskie łącznie z insygniami. Technika była dowolna można było kolorować kredkami lub wyklejać albo połączyć obie techniki. Na zakończenie pani przewodnik przygotowała niespodziankę. Każdego dziecko mogło przymierzyć insygnia królewskie, a wychowawca robił pamiątkowe zdjęcia.

Po wyjściu z zamku klasa udała się na krótki spacer po Starym Mieście. Można było też zrobić zakupy w „Cukrowej Sowie”. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni.

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,