Klasy II E I III C w Młynie Gąsiorowo

Dnia 27 października Elfiki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do gospodarstw agroturystycznego. Uczniowie poznali historie i tajemnice starego młyna, zwiedzali obiekty wchodzące w skład siedliska oraz odwiedzili zwierzęta tam zamieszkujące: kozy, świnki, gęsi, króliki. Podczas spotkania z gospodarzem Elfiki i Smerfy dowiedzieli się o rodzajach zbóż, mąki i chleba oraz mieli możliwość własnoręcznie wykonać chleb i podpłomyki. W okolicznym lasku uczniowie obserwowali etapy wzrostu grzybów. W przerwach między zajęciami edukacyjnymi dzieci uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu. Klasy próbowały swoich sił między innymi w przeciąganiu liny i biegu z jabłkiem na drewnianej łyżce. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy w znakomitych nastojach i z lekkim żalem, że to już koniec, powrócili do szkoły.

mgr Aleksandra Pocheć

Zespół Szkolno-Przedszkolny