Wycieczka klasy IIa i IIf do „ Wymysłów pod lasem”

18 października  2016 roku  pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroedukacyjnego "Wymysły Pod Lasem", gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach„Dzień Ziemniaka”. Naszą przewodniczką była pani Kasia. Razem z nią zagraliśmy w przedstawieniu opowiadającym historię sprowadzenia ziemniaka do Europy. Byliśmy Indianami, piratami, Irlandczykami i  żeglarzami. Każdy z nas miał okazję obrać i trzeć ziemniaka oraz uczestniczyć w produkcji mąki ziemniaczanej. Degustowaliśmy ziemniaczane placki i wspólnie gotowaliśmy kisiel z owocami. Sprawnie wycinaliśmy stemple z ziemniaków i tworzyliśmy piękne wzory na kartce i bieżniku. Każdy z nas za pomocą motyki wykopał z ziemi ziemniaka i posadził topinambur. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na pyszne jedzenie: zupkę pomidorową, pieczone ziemniaczki i kisiel. Odwiedziliśmy również zwierzęta w zagrodzie: kury, kaczki, owce, gęsi, indyki. Dużą radość sprawiła nam możliwość ich karmienia. Po zajęciach mieliśmy czas wolny na świeżym powietrzu, gdzie graliśmyw piłkę i podziwialiśmy wiewiórki, króliczki, kawkę i przepiórki.

Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.Wycieczka nam się bardzo podobała!

Mirka Franczak, Beata Filipiak

Zespół Szkolno-Przedszkolny