Spotkanie uczniów klasy 4a z Adamem Proboszem

12 października 2016 roku uczniowie klasy 4a spotkali się z Adamem Proboszem – aktorem filmowym, teatralnym, dziennikarzem sportowym, odtwórcą roli księcia Mateusza w „Akademii Pana Kleksa”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci zadawały panu Adamowi pytania, na które on cierpliwie odpowiadał. Dowiedziały się m. in., jak trafił do „Akademii Pana Kleksa”, w jakich znanych filmach zagrał, czy po latach ludzie rozpoznają w nim księcia Mateusza, czy wilk, którego zabił był prawdziwy, czy – będąc uczniem – lubił język polski, jak to się stało, że został dziennikarzem sportowym, jaki sport go interesuje i co woli bardziej – być aktorem, czy być dziennikarzem. Nie zabrakło również przezabawnej recytacji „Tata da raka!”

Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali autografy i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Pan A. Probosz, w podziękowaniu, dostał książki o Nowym Dworze Mazowieckim.