Jesienna integracja klasy 4a

Żeby miło rozpocząć nowy rok szkolny uczniowie klasy 4a razem ze swoimi nauczycielkami już 22 września wyruszyli na ciekawą wycieczkę do Rucianego-Nidy. Na miejscu czekało ich sporo atrakcji, z których największymi były kilkugodzinny rejs jachtami po jeziorze Bełdany oraz ognisko z kiełbaskami. Chętni uczniowie na chwilę zamienili się  nawet miejscami ze sternikami! Obcując z niezwykle piękną przyrodą Mazur,wszystkim za szybko! minął czas. :) Ciemną nocną – zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń – bezpiecznie wróciliśmy do Nowego Dworu Mazowieckiego.

30 września, z okazji Dnia Chłopaka, wybraliśmy się na pizzę do restauracji w hotelu Versal. Takie spotkania to nie tylko miłe chwile spędzone w wybornym towarzystwie, lecz także nauka kulturalnego spożywania posiłków w miejscach publicznych.

Poza tym, w sobotę, 1 października w godzinach popołudniowych i wieczornych odbyło się ognisko integrujące uczniów, ich rodziców i panie nauczycielki. Wychowawczyni zamówiła doskonałą pogodę, więc wystarczyło wziąć tylko ze sobą dobre humory – i tak się stało! Oprócz tradycyjnego śpiewania przy ognisku i pieczenia kiełbasek, wszyscy mieli  możliwość toczyć się po łące w wielkich, plastikowych, nadmuchanych kulach zorbing, pograć w olbrzymiego twistera i zjeść (zrobioną na miejscu) watę cukrową. Cieszy fakt, że do zabawy włączyli się i rodzice, i nauczycielki. Zaczęła się też tworzyć klasowa piosenka – podobno do VIII klasy ma mieć 52 zwrotki! (póki co – są 3, ale za to jakie! :)) Wiadomo, że dzieci śpiewają pięknie, ale okazało się, że równie pięknie śpiewają także ich rodzice! :) Na przeciąganie liny i skoki w workach nie starczyło już czasu – przełożyliśmy je na następne ognisko.

Tak, to była prawdziwa integracja!

Zespół Szkolno-Przedszkolny
ul. Młodzieżowa 1,