Wrześniowe wycieczki Iskierek i Orlików

Już we wrześniu uczniowie klasy 3e i 3g pod opieką swoich nauczycieli uczestniczyli w dwóch niezwykle interesujących wycieczkach. Pierwsza z nich to nie lada wyprawa, bo aż do Sierpca. Tam dzieci nie tylko zwiedziły skansen - Muzeum Wsi Mazowieckiej i poznały życie mieszkańców dawnej wsi, ale również uczestniczyły w warsztatach tematycznych dotyczących wyrobu masła oraz uprawy zbóż, wyrobu mąki i pieczenia chleba w XIX i XX w. na wsi mazowieckiej. Nie obyło się oczywiście bez degustacji własno wyrobionego masła ze świeżutkim i chrupiącym chlebem. Obiad natomiast został skonsumowany, jak przystało na tego typu wyprawę, w pobliskiej karmie.

Kolejna wycieczka miała już nieco inny charakter, bo dzieci poznawały tajniki uprawy sadzonek w kontenerowej szkółce leśnej w Skierdach. Dowiedziały się również dużo o roślinach i zwierzętach, żyjących w polskich lasach, choć nie tylko. Zwieńczeniem wyprawy był grill. Kiełbaski, po długim spacerze w plenerze bardzo dobrze smakowały. Wszyscy zadowoleni i najedzeni powrócili do szkoły.

Wychowawcy