Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Menu dodatkowe

Nawigacja

Treść strony

  • -

Wycieczka „Zzzwarcia” do Polskiego Radia

Dnia 15 czerwca 2018 roku na dziedzińcu szkoły, punktualnie o 10:45, zebrali się wszyscy uczestnicy wycieczki, a mianowicie członkowie szkolnego klubu radiowego. Pod nadzorem naszego opiekuna, pana Piotra Wiśniewskiego oraz pani Anny Odrzywolskiej wyruszyliśmy prosto do miejsca, w którym miał na nas czekać autokar. Kiedy byliśmy już u celu niestety okazało się, że nasz kierowca nie dotarł do pracy. Mimo wielu teorii nie udało nam się ustalić, co dokładnie było tego przyczyną.

Jednak nawet to nie było w stanie nas powstrzymać. Za zgodą dyrekcji szybko udało nam się zmienić środek transportu. Niedługo potem już wszyscy siedzieliśmy w pociągu jadąc prosto na Dworzec Gdański. Potem, po krótkiej przejażdżce metrem, w końcu dotarliśmy do celu.

Na miejscu przywitała nas bardzo sympatyczna pani, która pracuje w tym miejscu już wiele lat. Niegdyś prowadziła też własną audycję. Na początek zaprowadziła nas do dużej sali, w której odbywały się występy na żywo. Całe pomieszczenie zostało zbudowane tak, aby wydobyć z niego jak najlepszą akustykę. Dlatego wszystko było słychać bardzo wyraźnie - nawet jeśli ktoś mówił szeptem. Tam opowiedziała nam o początkach Polskiego Radia. Głównym elementem wyposażenia sali był ogromny fortepian, na którym potem nasz kolega – Jakub Kamiński miał okazję zagrać i zaśpiewać.

Po występie przeszliśmy do dalszej części zwiedzania. Przewodniczka zaprowadziła nas do sali, w której odbywała się audycja stacji „Polskie Radio Dzieciom”. W środku brzmiała przyjemna dla ucha, relaksacyjna muzyka. W tym czasie też dowiedzieliśmy się dużo o sprzęcie.

Potem zwiedzaliśmy jeszcze inne studia, w których mogliśmy przyjrzeć się jak wygląda praca za mikrofonem oraz dowiedzieć się, co zrobić, kiedy w czasie audycji występują problemy techniczne i jak dokładnie pracuje się nad magią dźwięku w „Teatrze Polskiego Radia”.

Na koniec zaprowadzono nas do miejsca, w którym znajdowały się wszystkie taśmy, już od pierwszej audycji. Widok naprawdę robił ogromne wrażenie.

Po zwiedzaniu udaliśmy się metrem do Złotych Tarasów, aby zjeść coś po tej ogromnej dawce wiedzy.

Dobry nastrój nie opuszczał nas wszystkich przez cały czas trwania wycieczki, dzięki czemu naprawdę dobrze się bawiliśmy.

Do Nowego Dworu Mazowieckiego również ruszyliśmy pociągiem, dzięki czemu jeszcze bardziej wszyscy się do siebie zbliżyliśmy. Dosłownie - pociąg był kompletnie zapchany.

Myślę, że ja jak i reszta uczestników jeszcze przez długi czas będziemy miło wspominać ten dzień. Zwłaszcza biorący udział w wycieczce trzecioklasiści. Dla nas wszystkich to były dobrze spędzone chwile i na pewno o nich nie zapomnimy.

Martyna Bojanowska IIIe

  • -
  • -
  • -
  • -

wsteczwstecz

Intranet

Kontakt

Zespół
Szkolno-Przedszkolny nr 1
w Nowym Dworze Mazowieckim

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 ul. Młodzieżowa 1 - 22 775 50 00
SP7 ul. Młodzieżowa 3- 22 775 32 10

Deklaracja Dostępności

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia poniedziałek-czwartek 7:30-16:00
  piątek 7:00-15:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.