Bal gimnazjalny 2018

8 czerwca na ostatnim nieformalnie-formalnym spotkaniu uczniów i nauczycieli klas 3, każdemu pociekła łezka - była to łza smutku - z powodu rozstania; łza wzruszenia – tymi pięknymi 3 latami; łza radości - przy wspaniałej zabawie na balu, którego dotyczy ten artykuł.

Kolejki samochodów ustawiały się pod wystawną salą, na której wszystko miało się odbyć. Co chwilę do grona zniewalająco pięknych strojów dołączały coraz to lepsze! Nie faworyzując tu nikogo, wszyscy prezentowali się świetnie. Niektórych poniosła fantazja kolorów, inni zostali przy klasycznej czerni i galówce - lecz było widać zaangażowanie włożone w przygotowania.

Wszystko zaczęło się polonezem, wyniosły takt muzyki rozbrzmiał w akompaniamencie fleszy aparatów, a został stłumiony gromkimi brawami. W skupieniu i smukle ruszając się naprzód, taniec niejednego rodzica doprowadził do łez.

Pani dyrektor przedstawiła swoją mowę do obecnych na sali, później klasy trzecie wręczyły indywidualne podziękowania nauczycielom, a gdy osoby postronne opuściły salę... zagrała muzyka.

Czekały nas pięknie zastawione stoły, pełne przysmaków, różnorakich napojów i ciast, ale w wirze zabaw mało kto zajmował się takimi drobnostkami.

DJ starał się, aby cały wieczór minął w jak najlepszej atmosferze – w programie znalazły się więc kankan, roztańczony pociąg wędrujący wokół sali, jak i klasyki z lat 80'. Strudzeni tancerze mogli skorzystać z obsługi przemiłych kelnerów, którzy tego wieczoru proponowali nam dwa rodzaje zupy, danie główne oraz deser.

Podczas imprezy każda klasa miała okazję zrobić sobie sesję zdjęciową z profesjonalnym fotografem lub dla indywidualistów, skorzystać z budki do zdjęć, gdzie można było wydrukować sobie pamiątkę.

Dodam na koniec, że w sprawie tańców nauczyciele szli na równi z uczniami, zadeptując całkiem parkietowy kurz!

Serdecznie dziękujemy za udaną zabawę.

Maria Paczuska klasa 3d