Dzień sportu szkolnego

30 czerwca 2018 roku odbył się w naszej szkole Dzień Sportu Szkolnego pod hasłem przewodnim Trzymaj Formę.  Po uroczystym otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor Renatę Szczepańską uczniowie mogli wziąć udział w rozgrywkach sportowych, grach rekreacyjnych z wychowawcami , turnieju piłki siatkowej oraz wieloboju siłowym Stong Mann.

Przy słonecznej pogodzie został rozegrany turniej piłki nożnej prowadzony przez p. Rafała Kleniewskiego dla klas 2 i 3 gimnazjum. Po zaciętej rywalizacji wygrała drużyna klas 2.

Na siłowni szkolnej odbyły się cykliczne zawody  o tytuł najsilniejszego ucznia w szkole - Wielobój siłowy Strong Mann prowadzony przez p. Mariusza Tyczyńskiego. W wyniku rywalizacji udało się wyłonić najlepszą trójkę:

Jakub Pielach 3e - I m, Piotr Pawełas 3b - II m, Wiktor Liszkiewicz 3d - II m.

Na sali gimnastycznej rozegrana natomiast turniej piłki siatkowej dziewczęta  kontra chłopcy zorganizowany przez p. Annę Odrzywolska, Joannę Parol i Grażynę Brzozowską.

Skład reprezentacji to:

DZIEWCZĘTA

1. Anna Zdancewicz

2. Paulina Dąbrowska

3. Karolina Zubrzycka

4. Weronika Tomaniak

5. Zuzanna Podłucka

6. Hanna Boczkowska

7. Eliza Flis

CHŁOPCY

1. Eryk Flis

2. Jan Freudenheim

3. Bartek Ducki

4. Jan Pawełas

5. Jakub Domański

7. Gabriel Gumiński

Po zaciętym i wyrównanym pojedynku zawodnicy ogłosili remis, gdyż w tym dniu nie liczyło się zwycięstwo, ale walka w duchu sprawiedliwej rywalizacji.

W czasie trwania dnia sportu uczniowie z wychowawcami mogli zagrać w gry rekreacyjne z popularne w innych krajach, np francuskie bule (petanque) albo skandynawski kubb.

Dzień był bardzo udany, a wszyscy uczniowie otrzymali sponsorowany przez Wolontariat szkolny - słodki, zimny upominek.

Dziękujemy wszystkim uczniom za wspólną  i wspaniałą zabawę!!!!